Forest walking

Forest walking  je ozdravná terapia, ktorá vzniká spojením športovej aktívnej chôdze nordic walking  a forest therapy, čo je hĺbková terapia duše v prírode, ktorá nám ponúka možnosť stretnúť sa s našim duševným jadrom.

Kardiovaskulárne ochorenia

Depresie

Diabetes

Vysoký krvný tlak

Obezita

Post Kovid syndróm

Astma, respiračné ochorenia

Pohybový aparát, bolesti chrbta

Zlepšenie imunity

Onkologické ochorenie - prevencia

Zníženie hmotnosti

Poruchy trávenia, zápcha

Neurologické ochorenia

Poruchy učenia u detí so špeciálnymi potrebami

Pooperačné stavy

Regenerácia organizmu

Spojenie nordic walking a forest therapy
Práve spojením týchto dvoch techník pracujú telo aj duša v harmónii, v prirodzenom prostredí prírody a v prirodzenom pohybe, akým je chôdza. Vzniká dokonalý predpoklad na posilnenie našej imunity, celkovej regenerácie organizmu, odbúravania stresu a depresií, a posilnenia funkcií jednotlivých orgánov. Pravidelnú chôdzu odporúča aj Svetová zdravotnícka organizácia. Dôvodom je množstvo zdravotných benefitov a žiadne kontraindikácie.

Forest therapy

Lesná terapia je ozdravná terapia na podporu liečenia prostredníctvom ponorenia sa do lesov a iných prírodných prostredí. Lesná terapia je inšpirovaná japonskou praxou Shinrin-Yoku, čo v preklade znamená „lesné kúpanie“. Štúdie preukázali širokú škálu zdravotných výhod, najmä pre kardiovaskulárny a imunitný systém, a pre stabilizáciu a zlepšenie nálady a kondície‍. Je to prax rozvíjania prehlbujúceho sa vzťahu reciprocity, v ktorom les a človek nájdu spôsob spolupráce, ktorý podporuje celistvosť a pohodu každého z nich. V Lesnej terapii je jasne definovaná sekvencia riadených udalostí, ktoré poskytujú štruktúru zážitku a zároveň zahŕňajú mnohé príležitosti pre kreativitu a náhodu, ktoré ponúka les. Je individuálnou inšpiráciou každého sprievodcu. 

Nordic walking

Nordic walking je severská chôdza so špeciálnymi palicami, ktorú môžeme vykonávať počas celého roka. Je vhodná pre každého bez ohľadu na vek, pohlavie, kondíciu alebo fyzickú zdatnosť. Môžu ju praktizovať ľudia vo vyššom veku, deti, tehotné ženy, ako aj ľudia so zdravotným obmedzením. 

Kalendár udalostí

Nájdite blížiace sa udalosti vo svojom okolí.

GALÉRIA

Forest walking plný zážitkov

Forest walking je nie len terapiou pre vás, vaše telo i dušu, ale aj možnosť ako stráviť deň s prateľmi, rodinou či kolegami.

Kontaktný formulár

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky. Viac informácií nájdete v Zásadách ochrany osobných údajov.